facebook
 

Chirurgia stawu skokowego...

W dniach 6, 7 i 8 marca br. w Katowicach, w ramach kursu "CHIRURGIA STAWU SKOKOWEGO podstawowe zagadnienia oraz aktualne trendy i nowości”, miały miejsce praktyczne warsztaty odbywające się na nieutrwalonych preparatach anatomicznych. Na każdy każdy preparat /stanowisko przypadało 2 uczestników oraz jeden instruktor.

Kadrę instruktorską stanowili uznani specjaliści ortopedzi, wywodzący się z renomowanych śląskich ośrodków chirurgii urazowej- dr n. med. Michał Mielnik z zespołem oraz dr n. med. Juliusz Dec wraz ze współpracownikami.
Po zajęciach praktycznych odbył się kurs, w ramach którego specjaliści z różnych rejonów Polski mieli okazję do ugruntowania poznanych technik oraz wymiany cennych doświadczeń zawodowych. Zaangażowanie i niedosyt wiedzy Uczestników było na tyle duże, że skłoniło Organizatora i Wykładowców do kontynuowania programu warsztatów i tematyki szkolenia w ramach następnych wydarzeń.

Uczestnicy wysoko ocenili wartość merytoryczną i praktyczną szkolenia, a także pracę Instruktorów i Organizatora w ankietach ewaluacyjnych. Podkreślano unikalną formę nabywania praktycznych umiejętności pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, jak również atuty wykorzystania mobilnej sali operacyjnej, w której odbywała się praktyka.  

Szkolenie odbywało się pod patronatem portali medycznych: Ortopedia Polska, MedTube,  Rynek Zdrowia.
Partnerami przedsięwzięcia byli: ARTHREX, Trimed, IDEATFI, IDMSA 
Serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się już 10 - 11 kwietnia 2015 roku.

Program warsztatów obejmował:
Artroskopia stawu skokowego - dostęp przedni ok. 30 min
Szycie więzadła skokowo-strzałkowego przedniego (ATFL) ok. 45 min
Artroskopia stawu skokowego - dostęp tylny ok. 30 min
Artroskopowa resekcja kości trójkątnej ok. 30 min

Program kursu obejmował sesje:
I. Sesja wprowadzająca
II. Artroskopia stawu skokowego
III. Niestabilności stawu skokowego
IV. Ubytki chrzęstne i zwyrodnienie stawu skokowego
V.  Warsztaty Arthrex

Copyright Medyczne Szkolenia Podyplomowe Pakt