facebook
 

Staw łokciowy - diagnostyka, leczenie i rehabilitacja

W sobotę 17 listopada 2012r w Katowicach odbył się kurs Staw łokciowy, który przebiegał w dwóch odrębnych sesjach – rehabilitacyjnej (diagnostyka, leczenie, rehabilitacja) oraz ortopedycznej (diagnostyka i leczenie operacyjne).

Zarówno wykładowcy jak i sami uczestnicy wskazywali tematykę szkolenia za trudną i niszową. Podkreślano również, że tego typu kursy niezbędne są do zrozumienia trudnych procesów patologii zachodzących w tym obrębie narządu ruchu. Podczas sesji rehabilitacyjnej, której przewodniczył prof. dr hab. n. med. Józef Opara, uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie anatomię oraz biomechanikę stawu łokciowego. Ważnym zagadnieniem była diagnostyka najczęściej spotykanych urazów i schorzeń w obrębie stawu łokciowego, którą przedstawił dr n. med Rafał Obuchowicz. Sesję zamykały, warsztaty usprawniania dysfunkcji stawu łokciowego oraz zastosowanie tapingu, które przeprowadzili Kendall Chorostecki Bkin DC oraz mgr Tomasz Pawełek.

Na równoległej sesji uczestnicy uczestniczyli w warsztatach artroskopii na sali operacyjnej, którą poprzedziła diagnostyka obrazowa konkretnego przypadku. Zaprezentowanie również zastosowanie iniekcji dostawowych i okołostawowych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i do zobaczenia już wkrótce na innych kursach.

Copyright Medyczne Szkolenia Podyplomowe Pakt